Karácsonyi társasjáték ajánló
Karácsony közeledtével felmerül a kérdés, hogy milyen ajándékkal lepjük meg családunkat, barátainkat. Ha társas játékot választunk, akkor milyen szempontok alapján döntsünk?
A társasjáték csak gyerekeknek való? Egyértelműen nem…
Sokan a társasjátékozást komolytalannak vagy gyanúsnak tartják a felnőttek életében. Pedig a kultúránkban a játéknak fontos szerepe van. A közös játékkal erősíthetjük társas kapcsolatainkat, kommunikációs készségünket.
„Többet megtudhatunk másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt.”
A társasjátékokkal gazdagíthatjuk ismereteinket, utazást tehetünk a Föld körül, egzotikus tájakon, gazdag paloták termein át porlepte falvak viskói között. Utazhatunk az időben, a homályba vesző ókortól a legendás felfedezések korán át napjainkig, de ezek mel lett fontos, hogy a játék fejleszti az általános értelmi képessé geinket, logikus gondolkodásunkat, egyszerűen frissen tartja az agyunkat.
Egy játék akkor jó, ha örömteli, iz gal mas és lebilincselő. Ezek az érzelmi állapotok pihen tetnek és csökkentik a bennünk lévő feszültséget.
Napjainkra a felnőttek szabadidős tevékenységei közt egyre népszerűbb a társasjátékozás. A boltok polcain csodálatos grafikákkal díszített komplexebb gazdasági, stratégiai, logikai játékokat kínálnak a felnőtt korosztály számára.
Hogyan válasszunk társasjátékot?
Ha nem tudunk tanácsot kérni szakembertől, és magunknak kell döntenünk, akkor válasszunk egy nekünk tetsző társasjátékot és nézzük meg a következőket a dobozon:
- a játék témáját. Tetszene annak, akit meg szeretnénk ajándékozni?
- a korosztály ajánlást. Megfelel annak, akit meg szeretnénk ajándékozni?
- a játékidőt. A 30 percnél hosszabb játékmenet általában komplexebb játékot ígér, vagy egész estés parti játékot.
- a tartalomjegyzéket. A jó minőségű játékok fa alkatrészeket, karton elemeket tartalmaznak.
- a játékosok száma megfelel annak, akinek szánjuk?
- ismerjük-e a játék kiadóját, van-e már játékunk ettől a kiadótól, megbízunk-e benne?
- ismerjük-e a játék szerzőjét, van-e már játékunk ettől a szerzőtől, megbízunk-e benne?
- mikor jelent meg a játék? Ha az aktuális évben megjelenő újdonságokból választunk, akkor elkerülhetjük a „Még egy szamovár” esetet.
A következő játékokat nyugodt szív vel választhatjuk, velük biztosan örö met oko zunk! Ezeket a családi társasokat a Piatnik 2016. évi újdonságaiból sze mezgettük. Mind minőségükben, mind témájukban és kivitelükben csodála tosak, szerzőjük, ki adójuk megbízható, magas játékélményt nyújtanak.
YANGTZE
A Jangce Ázsia leghosszabb folyója, ősidők óta fontos kereskedelmi útvonal.
Kína történelmében nagy szerepe volt a gazdag kereskedő Qing-dinasztiának. Uralkodásuk alatt az áruszállítás és az árukereskedelem folyamatos volt a folyón.
Ebben a családi társasjátékban a játékosok a Jangcén hajózó árukkal kereskednek, és pénzüket tartományokba fektetik.
ISTANBUL
Isztambul bazárnegyedében kereskedők és segédeik sietnek a raktárakhoz, hogy a talicskákat megtöltsék árukkal, majd az árut a piacra szállítsák. Ha jó üzletet kötnek, sok pénz üti a markukat.
Egy kereskedőt és négy segédet irányítanak a játékosok a bazárban. Minden hely színen egy akciót hajthat nak végre a céljuk pedig az, hogy első ként szerezzenek 6 rubint.
IMHOTEP
Az ókori egyiptomi építész Imhotep által épített emlék műveket építik fel a játékosok. Az építéshez szükséges köveket hajókkal szállítják a helyszínekre. Kiélezett verseny zajlik a hajók elfoglalásáért, az értékes kövek el szállításáért és az épületek felépítéséért.
A piacon megszerezhető akciókártyák ügyes használatával meglepő fordulatot vehet a játék alakulása.
STONE AGE
Egy izgalmas utazás a kőkorszakba, ahol a játékosok fátvágnak, követ törnek, aranyat mosnak és kunyhókat építenek.
A kunyhókból kialakuló falukat fejleszteni kell és be kell népesíteni, a lakosokat pedig el kell látni élelemmel.
Különböző taktikával lehet sikerre vinni a játékot, de jó tervezés és szerencse is kell a győzelemhez.
Tekintsd meg a Piatnik játékok teljes kínálatát! Megnézem a társasjátékokat
További érdekes tartalmakért kövesd Instagram oldalunkat: Piatnik Instagram
Kövesd Facebook oldalunkat, ahol további hasznos információkat találsz: Piatnik Facebook
Amennyiben tetszett a cikk, iratkozz fel hírlevelünkre, hogy biztosan értesülj újonnan megjelenő híreinkről, játékainkról: Piatnik Hírlevél